Etkinlik

Geçmişten Günümüze Geçim Tarzları Etkinlik Çalışması: (Sayfa96)


Ekleyen: Etkinlik Sitem | Okunma Sayısı: 1542

 

Resimlere bakıldığında avcılık ve toplayıcılıkla geçinen sürekli yer değiştiren bir yaşam tarzına sahiptir. Yerleşik hayata henüz geçmemiş ve mağara kovuklarının barınma yeri olarak kulanıldığı bir yaşam şeklidir.
Hazırlık Çalışmaları:
1-Günümüzde başlıca geçim kaynakları nelerdir?
1.Tarım: Tarla ve bahçe kültürleri, hayvancılık, ormancılık, balıkçılık. 
2.Sanayi: İmalat sanayi ve madencilik.
3.Hizmetler: Elektrik, su, gaz, ticaret, ulaşım, haberleşme, inşaat, mali kurumlar, toplum hizmetleri ( eğitim, sağlık vb.
2-Ülkeler arasında geçim tarzları yönünden ne gibi farklılıklar vardır?
Ülkelerin bulunduğu, iklim, yer şekilleri, gelişmişlik durumu ve kültürel özellikleri yönünden farklı özelliklerine göre;
yetiştirdikleri ürünler, toprağa bağımlılık durumları, sanayileşme durumlarına göre geçim tarzları farklıdır. Gelişen sanayi ülkelerinde insanlar sanayi ve hizmetler sektörü ağırlıklı geçim sürdürürken, gelişmemiş ülkelerde insanların çoğu tarım sektörünün meslekleri olan çiftçilik, hayvancılık, avcılık vb. geçim kaynakları ile geçim sağlamaktadırlar.

Anahtar Kelimeler;
Geçmişten Günümüze Geçim Tarzları Etkinlik Çalışması: (Sayfa96), 2011 - 2012 Geçmişten Günümüze Geçim Tarzları Etkinlik Çalışması: (Sayfa96), 2012 Geçmişten Günümüze Geçim Tarzları Etkinlik Çalışması: (Sayfa96), Geçmişten Günümüze Geçim Tarzları Etkinlik Çalışması: (Sayfa96) içeriği, Geçmişten Günümüze Geçim Tarzları Etkinlik Çalışması: (Sayfa96) etkinliği, Geçmişten Günümüze Geçim Tarzları Etkinlik Çalışması: (Sayfa96) açıklaması, Geçmişten Günümüze Geçim Tarzları Etkinlik Çalışması: (Sayfa96) nedir?, Geçmişten Günümüze Geçim Tarzları Etkinlik Çalışması: (Sayfa96) örneği


    Eğitim Öğretim Dökümanları, Serbest Ders Etkinlikleri, Etkinlikler, Sorular, Testler, Yazılı Soruları